Nejoblíbenější barvy a barevné kombinace

To, která barva zrovna letí, se odvíjí od módních trendů, a závisí na věku, pohlaví nebo národnosti. Podle veřejného mínění je nejoblíbenější barvou modrá.

Přes 40% lidí považuje modrou za svou nejoblíbenější barvu. Nicméně to, která barva je nejpopulárnější, se značně liší v závislosti na druhu zboží a trhu. Například podle výzkumu FORBES magazínu vedla u automobilů za minulý rok barva bílá, zatímco u mobilů a elektroniky vítěží šedá a černá...

A tak jsme se rozhodli, že provedeme takový malý výzkum, jak je to s barvami u kluzáků. Která barva či barevné kombinace použité na vrchlík kluzáku se nejvíce prodávají? Odpověď Vás možná překvapí. Napovíme Vám: Silver Mars... už tušíte?

Dobrá, to nebyl zrovna jednoduchý příklad, ještě napovíme: Richelieu, John, Canaleros, Rousseau, Botticelli... teď už to asi bude všem jasné: červeno-bílo-šedá!

A jak je to s barevnými kombinacemi v jednotlivých zemích? Tak např. v Brazílii vévodí žebříčku popularity ANAKIS 2 Bafana Bafana, uvidíme, jestli ho nový ATIS 4 Warhol překoná. V Německu zaujal ATIS 3 Rumba, a necháme se překvapit, zda zaboduje i nový FIDES 4 Degas. A na závěr, vítězem Apeninského poloostrova se stává ATIS 3 Capoeira!

Pokud stále nevíte, mrkněte na galerii fotek.

Legenda: ANAKIS 2 Bafana Bafana, BRONTES 2 Silver Mars, ATIS 3 Rumba, ANAKIS 2 Canaleros, ATIS 4 Rousseau, ATIS 4 Warhol, ANTEA 2 John, FIDES 3 Richelieu, ATIS 3 Capoeira.PILOT:

Registrace