Jeden den v životě expedice

Pro mnohé znamená obdržení zásilky s objednaným zboží cestu na poštu nebo otevření dveří přepravní společnosti. Málokdy se zamýšlíme nad tím, co tomu předchází. Podívejme se na jeden den v životě expedičního oddělení.

Co vše se odehrává mezi vytažením zboží z regálu po předání výrobku přepravní společnosti?

Kolik krabic se spotřebuje ročně? Věřili byste, že od začátku minulého roku bylo vyexpedováno 2.760 krabic různých rozměrů? Že 43.560 metrů lepící pásky se použilo za poslední rok a půl? Že 23.500 metrů vázací pásky bylo spotřebováno za posledních 9 měsíců?

Možná nejjednodušší způsob, jak si přiblížit tato čísla, je podívat se na to, co se všechno stane v expedici během jednoho dne.

Kancelář předá expedici instrukce k odeslání zásilky zákazníkovi. Zboží, které bude v zásilce odcházet, se připraví, zváží a vybere se správná velikost krabice. Pokud je součástí zásilky kluzák, přidává se k zásilce papírová taška s tričkem Team Sky, katalogem, páskem samolepícího DOKDO/SKYTEX materiálu, USB, multifunkční nůž a propagační mini větrný rukávek.

Potom je třeba objednat přepravu u přepravních společností a účetní vystaví faktury. Faktury společně s dodacími listy se přidají k zásilkám a pak už přicházejí na řadu všechny ty metry lepících a vázacích pásek.

Teď se vytisknou štítky s adresami a nalepí na krabice. Pokud je potřeba zboží vyclít, než se předají balíky do rukou přepravních společností DPD, Geis Parcel, FedEx, UPS, TNT, OTEC, DHL, PPL nebo Česká pošta, putují nejdříve na krátký výlet na celnici.

A nakonec, jsou-li už zásilky na cestě do depa, rozesílají se pilotům potvrzující e-maily s podacím číslem zásilky.

Začali jsme čísly, ukončeme tento krátký výlet do života expedice rovněž čísly. 2.995 dodacích listů bylo vystaveno od začátku minulého roku. A proto, abychom byli připraveni, dnes bylo objednáno dalších 200 kusů krabic střední velikosti.PILOT:

Registrace